Montážny sprievodca interiérových koľajníc

Montážne návody pre koľajnicové garniže na závesy a garniže

Montáž koľajnicových garniž

V tomto krátkom článku sa dočítate, ako si jednoducho a svojpomocne nainštalovať hliníkové koľajnice na závesy a záclony, ktoré vyrába naša firma Eya-interiér, s.r.o. na mieru.

Potrebné vybavenie na montáž

Inštalácia hliníkových koľajníc je veľmi jednoduchá a nevyžaduje žiadne špeciálne vybavenie. Potrebujeme vŕtak (8mm), skrutkovač, ceruzku, hmoždiny so skrutkami (súčasťou balenia), držiaky a hliníkovú koľajnicu.

vŕtak ikona

Vŕtačka

Vrták s priemerom 8mm

meter ikona

Meter

ikona popisovača

Popisovač

Ideálne na značenie odporúčame ceruzku

skrutkovač ikona

Skrutkovač

skrutky a hmoždiny ikona

Montážny materiál

Balenie hmoždín a skrutiek

Montáž koľajníc do stropu

Odstupy koľajnicového profilu

V prípade inštalácie hliníkových koľajníc do stropu je odstup profilu od steny minimálne 5  cm. Vzdialenosť od steny závisí hlavne od typu riasenia závesu. V prípade Wave riasenia závesu je nutné dodržať dostatočnú vzdialenosť, aby sa záves nešúchal o stenuPre každý typ koľajnice dostanete presný typ a počet držiakov v balení. Vo všeobecnosti platí, že držiaky montujeme 5-15 cm z oboch koncov a každých 50-70 cm. Ak máte nerovný strop, odporúčame vám inštalovať držiaky hustejšie.

Montáž 2/3-drážkových koľajníc

Na ukotvenie 2-koľajnice do stropu nepotrebujete žiadne špecialne konzoly ani nosníky. Montáž sa vykonáva priamo do stropu formou skrutkovania skrutiek do hmoždín. V prípade 3 drážkovej koľajnice MCS sa používa na zakrytie plastová záslepka.

Montážny návod 2-koľajnicových garniž do stropu

Montáž 1-drážkových koľajníc

Na ukotvenie profilu slúžia špeciálne nosníky, ktoré dostanete spolu so zrezanou koľajnicou presne na mieru. Naši technici do balenia pridávajú potrebný počet držiakov, ktoré potrebujete na montáž. Držiaky a plastové krytky sa dodávajú vo farbe koľajníc.

Montážny návod 1-koľajnicových garniž do stropu

Bianco, Trend, Velcro - plastový UNI držiak do stropu

Giada 520 - Klik držiak do stropu

Koľajnice 589 a 689 - do stropu

KS - neviditeľný držiak do stropu

KS - SMART Klik držiak do stropu

KS - Classic držiak do stropu

Montážny sprievodca 1-drážkovej koľajnice
Montážny sprievodca 2-drážkovej koľajnice

Montáž koľajníc na stenu

Rozostupy stenových držiakov

Pre každý typ koľajnice dostanete presný typ a počet držiakov v balení. Vo všeobecnosti platí, že držiaky montujeme 10-15 cm z oboch koncov a každých 50-70 cm. Držiaky sa vyrábajú z kovu a sú veľmi odolné proti poškodeniu alebo ohnutiu.