Motorizované koľajnice Shuttle – Závesy a záclony ovládané motorom

motorizované koľajnice - závesy a záclony na diaľkové ovládanie

Ľudia čoraz viac používajú automatizované systémy, ktoré uľahčujú a svojím spôsobom aj spríjemňujú život. Práve preto vznikli motorizované koľajnice na závesy, ktoré Vám tento komfort jednoznačne zaručia.

závesy a záclony na diaľkové ovládanie

Používanie závesov a záclon v interiéri je samozrejmosťou, ale predstavte si, že ich zaťahujete a odťahujete pomocou diaľkového ovládania. To je už jednoducho ľahko dostupný luxus, na ktorý sa ľahko zvyká.

Technický pokrok sa prejavil aj na vlastnosti, ktorá je pre interiérové pohony mimoriadne dôležitá a to na hlučnosti. Naše motorické koľajnice vynikajú mimoriadne tichým chodom

Video ukážka motorizovaného systému Shuttle – ovládanie dotykom alebo diaľkovým ovládačom Diamond Sense

Aké sú výhody systému? ​

 • Technológia dotykového ovládania​
 • Integrované núdzové ovládanie​
 • Jednoduchá montáž (Plug and Play)​
 • Široký výber ovládacích prvkov​
 • Ohýbanie koľajníc (bodovo aj radiálne)​

Ovládanie motorizovaných koľajníc

Motor je možné ovládať niekoľkými spôsobmi:

 • diaľkový ovládač
 • mobilná aplikácia
 • inteligentná domácnosť
 • jednoduchým potiahnutím závesu sa motor aktivuje

Diamond Sense – diaľkový ovládač​

Najobľúbenejšie ovládanie Diamond Sense ponúka mnoho výhod a dôvodov prečo si vybrať práve tento typ ovládania. Ovládajte až 15 systémov (motorov) v skupine pomocou integrovanej funkcie časovača alebo manuálne každý zvlášť. Režim automatického zapnutia, keď ho podržíte, integrované LED svetlo sa automaticky rozsvieti. 

Nastavenie hodín, časovača automatického tienenia aj keď nieste doma. Dokážete ovládať tienenie až do vzdialenosti 30 metrov od motora. Taktiež ponúka možnosť uchytenia na stenu vďaka magnetu. Garantujeme bezporuchovosť tohto zariadenia.

Diamond Sense - diaľkový ovládač​ na závesy
Diaľkový ovládač Diamond Sense

Forest Multi – stenový ovládač​

Riešením môže byť aj jednoduchý vypínač umiestnený na stene. Prenos informácie prostredníctvom rádio frekvencie, to znamená, že nepotrebujete zbytočnú elektrickú inštaláciu v stene. Batérie vydržia približne 3 roky. Výhodou ovládača je ovládanie 2 kanálov.

 • 2 kanály , možnosť ovládať dve koľajnice
 • 2V batéria typ 27A
 • dosah v interiéri do 30m
 • každý kanál môže ovládať až 20 prijímačov
Forest Multi - stenový ovládač​ na závesy
Stenový ovládač (napájanie na baterky)

Inteligentná domácnosť​

Systém navrhnutý na použitie v akomkoľvek systéme automatizácie. Veľkou výhodou AC motora, ktorý podporuje túto funkciu je, že nie je potrebný žiadny dátový kábel.

Forest Connect – mobilná aplikácia​

Zažite skutočný luxus a vyťažte maximum zo svojho systému Forest Shuttle® pridaním nášho Wi-Fi adaptéra .

Ovládajte závesy a záclony jednoduchým stlačením tlačidla, pomocou úplne novej aplikácie Forest Connect alebo aplikácií tretích strán od spoločností Google a Amazon na svojom mobilnom zariadení. Alebo ešte lepšie, hovorte priamo k svojim závesom pomocou hlasového ovládania pomocou Apple Siri alebo Hey Google. Doplnok pre motory Shuttle S/M a L (priame uchytenie na motor).

Touch Control – ovládanie dotykom​

Nemáte po ruke ovládač? Nevadí! Ovládajte závesy alebo záclony jemným potiahnutím závesu a motor sa automaticky aktivuje. V prípade výpadku prúdu je možné záves manuálne zatiahnúť. Štandardná funkcia.

dotykové ovlávanie závesov a záclon
Dotykové ovládanie

„Vysoko kvalitné, extrémne spoľahlivé a ultra tiché motory.“​

Akú potrebujem stavebnú pripravenosť?

Pre zapojenie motorizovaného koľajnicového systému nie je potrebná žiadna špeciálna pripravenosť. Pre správny výber motora rozdeľujeme 3 typy el. pripravenosti:

 • Motory Shuttle L/S/M: Pre tieto typy motorov stačí 3-žilový prívod alebo 230V zásuvka v blízkosti umiestnenia motora. Dôležité je umiestenie prívodu v blízkosti motora.​
 • Motor AC pre inteligenciu: Motor AC disponuje 4-žilovým káblom, určeným pre priame zapojenie do systému automatizácie domácnosti.
 • Batériový motor iOn: Nepotrebuje žiadne externé el. napájanie. Batéria sa zasúva do motora a vydrží na jedno nabytie až 6 mesiacov.​

Typy profilov

V ponuke sú 4 typy hliníkových profilov, okrem klasického profilu FMS je v ponuke aj zápustný profil do sadrokartónu, alebo DUAL profil pre najlepšie prekrytie závesu okna.

hliníkové profily zakrytia okna pre koľajnice na závesy
FMS+ zápustná / FMS+ / FMS

Typy motorov Shuttle​ a ich vhodné určenie

Shuttle motor L, motor M, motor S

Tento motor má integrovaný napájací adaptér a vyžaduje iba sieťový kábel. Multifunkčný prijímač RF je navyše integrovaný do samotného motora, čo umožňuje ešte čistejší vzhľad systému. Motor je schopný potiahnúť závesy (záclony) až do hmotnosti 40 kg.

Motor navyše obsahuje funkcie, ktoré si zákazníci a používatelia na celom svete obľúbili a ocenili, ako napríklad bezhlučný chod, plynulé ovládanie dotykom a automatické vypnutie prevodovej spojky pri výpadku elektrického prúdu.

Motor Shuttle AC®

Motor Shuttle AC® je zárukou spoľahlivosti, pevnosti a hladkého chodu. Najväčší rozdiel je v tom, že tento závesový motor je predovšetkým riešením pre 230 V napevno zapojené Smart Home systémy. Ak hľadáte závesový systém, ktorý je možné ľahko integrovať do systému automatizácie budov, Shuttle® AC je inteligentné riešenie.

Čo ponúka:

 • Jednoduchá integrácia pre Automatizáciu systémov budov (už nie je potrebný dátový kábel).
 • Vhodný pre 230 V systémy pre ovládanie inteligentnej domácnosti.
 • Max. hmotnosť závesu: 40 kg
 • Dostupná farba: biela

Motor Shuttle iOn:

Náš najpredávanejší systém je teraz k dispozícii aj v bezdrôtovej verzii napájanej batériami. Shuttle® iOn je ideálny pre miesta, kde nemáte v blízkosti možnosť napájania el. prúdu. Systém Shuttle® iOn je vybavený vnútornou, vyberateľnou batériou pre vysoké zaťaženie.

V závislosti od veľkosti koľajnice a hmotnosti závesu je potrebné batériu nabiť iba 2 až 3-krát za rok. Môžete očakávať rovnaké jedinečné funkcie ako pri káblovom Shuttle® L, ako napríklad technológia Touch Control (Aktivácia potiahnutím závesu). Batériový motor má integrovaný prijímač Multi RF, ktorý umožňuje prevádzku pomocou akejkoľvek možnosti diaľkového ovládania Forest.

Na trhu je tento systém unikát a je možné ho použiť v kombinácii so zaoblenými koľajnicami, ktoré sú na trhu jedinečné:

 • Li-ion nabíjateľná batéria
 • Technológia dotykového ovládania (jemné ručné potiahnutie závesu aktivuje motor)
 • Vhodné pre závesy do 25 kg a 8 metrovej koľajnice (rovná koľajnica)
 • Vhodný na záclonové koľajnice s až 2 ohybmi (napríklad v arkieri).
 • Jedno plné nabitie vydrží až 6 mesiacov.
 • Dostupné farby: biela, čierna

Montáž​

Koľajnicu kotvíme na stenu alebo do stropu výberom vhodných držiakov. Držiaky sa inštalujú v rozpätí 50-70cm a 10-15cm od okrajov koľajnice. V ponuke máme „neviditeľné“ držiaky, držiaky s plastovou krytkou do stropu alebo na stenu a klasické držiaky s viditeľnou skrutkou.

Osová vzdialenosť od steny závisí od typu riasenia závesu (štandardne vŕtame diery 4-5 cm). K dispozícii sú držiaky od 3,5 do 20cm.

držiaky pre koľajnice na závesy
Možnosť voľby na stropné alebo stenové ukotvenie.
Montáž motorizovanej koľajnice Shuttle v niekoľkých krokoch.

Ponúkame vám ZAMERANIE a MONTÁŽ

Jednoducho nás kontaktujte: 📞 +421 911 901 838 alebo 📧 info@eya-interier.sk

Naša firma Vám vyrobí motorickú koľajnicu na mieru a to na akúkoľvek dĺžku (bez problémov aj nad 12m), pričom samozrejmosťou je aj výroba motorickej koľajnice s ohybmi.

Na výrobok navyše poskytujeme 10 ročnú záruku, pričom montáž motorizovanej koľajnice zvládne úplne každý. 

V prípade Vášho záujmu Vám ale radi motorické koľajnice, alebo iné motorické systémy do Vášho interiéru navrhneme a samozrejme aj namontujeme. 

Veľmi radi Vám poradíme aj osobnejšie, stačí ak nás kontaktujete na:
📞  0911 901 838 alebo 📧  info@eya-interier.sk